Yana 110 gektar yer Yangi Toshkent qurilishi uchun berildi
Toshkent viloyatining Yuqorichirchiq shahridagi 11 ta va O‘rtachirchiq tumanlaridagi 3 ta mahallalar qisman Yangi Toshkent shahrining poytaxt tumani tarkibiga kirishi haqida avvalroq yozgan edik.
Toshkent viloyati hokimi qaroriga ko‘ra, Yuqorichirchiq tumanidan Yangi Toshkentga yana uchta mahalla – “O‘zbekiston”, “Guliston” va “Istiqlol” mahallalari beriladi.
Jumladan, Yangi Toshkent shahar qurilish direksiyasiga Yuqorichirchiq tumanidan davlat qoʻriqxonasiga qaytarilgan va toifasi oʻzgartirilgan 110,4 gektar yer uchastkasi doimiy foydalanish uchun ajratildi.
Ayni paytda mazkur yer uchastkalarini kadastr hujjatlarini tayyorlash va davlat ro‘yxatidan o‘tkazish ishlari olib borilmoqda.

Several mahallas of the Yukorichirchik district of the Tashkent region will be transferred to New Tashkent.
Earlier, we wrote that 11 mahallas of the Yukorichirchik district and 3 mahallas of the Urtachirchik district of the Tashkent region will partially be transferred to the capital's New Tashkent district.
The khokim of the Tashkent region signed a resolution according to which three more mahallas - "Uzbekistan", "Gulistan" and "Istiklol" - will be transferred from the Yukorichirchik district to New Tashkent.
In particular, a land plot of 110.4 hectares, returned from the Yukorichirchik district to the state reserve and reclassified, was allocated for permanent use to the Directorate for the Construction of the City of New Tashkent.
Currently, work is underway to draw up cadastral documents and state registration of these land plots.